Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Sırt Sırta Raf Sistemleri

Sırt Sırta Raf Sistemleri

Sırt sırta raf sistemleri, depolarda en çok kullanılan ve depo alanında en fazla yararlanma sağlayan raf sistemlerinden biridir. Modüler özellikte olan bu raf sistemleri, ihtiyaç duyuldukça genişletilebilir. Sırt sırta raf sistemlerinin bu kadar yaygın kullanılmasının bir nedeni de kuruluş maliyetlerinin düşük olmasıdır.

Bu raf sistemlerinde paletler birbirinden ayrı, kolayca taşınabilir ve yerleştirilebilir. Forklift veya benzeri taşıma araçlarının kullanılmasında sakınca yoktur. Her durumda paletlere tam ulaşım imkanı vardır.

Bu raf sisteminde iki modül arka arkaya gelecek şekilde birbirlerine dayanır ve aralarına iki taraflı bağlantılar konularak birleştirilir. Bu görüntüsü yüzünden ismine sırt sırta raf sistemleri denmiş.

Ayak yükseklikleri ve travers uzunlukları ihtiyaca göre ayarlanabilmektedir. Bu nedenle de en küçük depolardan en büyük ve en karmaşık depolara kadar her depo alanında kullanılabilirler. Geniş bir kullanım alanına sahip olması da bu özellikleri yüzündendir.

Ayrıca sırt sırta raf sistemleri ile birlikte kullanılan farklı yapı elemanları ve aksesuarlar da bulunuyor. Örneğin ürünlerin koruyucular içinde depolanması bunların daha güvende olmasını sağlar.

Kolay monte edilebilen ve hızlı kurulan bu raf sistemlerinin bir avantajı da diğer farklı raf sistemleri ile birarada kullanılabilmesidir. Bu şekilde ürünlerin çok çeşitli amaçlarla stoklanmasına imkan sağlanmış olmaktadır.

Sırt sırta raf sistemleri Avrupa ve Türk standartlarına uygun şekilde üretilmektedir. Raf kesitleri, hem Malzeme Elleçleme Federasyonu’nun (Federation of Material Handling) belirlediği standartlara hem de Türk Standarları Enstitüsü’nün TS EN 15512 Ayarlanabilir palet raf sistemleri standardına uygundur.

Özetlemek gerekirse, sırt sırta raf sistemleri kolayca kurulup sökülebilen esnekliğe sahiptir. Paletlere kısa sürece ve hızlıca erişim imkanı vardır. Travers aralıkları ile oynanarak istenilen ölçülerde kullanılabilir. İstenilen yüklere manuel veya otomatik depolama makinaları ile ulaşılabilir. Sistemin yukarı doğru veya yanlara doğru genişletilmesi mümkündür. Bu modüler yapısı ile depo alanları en verimli şekilde kullanılır.

Raf sistemleri üretimi alanında bunca yılın deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en güvenli sırt sırta raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler