Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Kütüphane Dolapları

Kütüphane Dolapları

Tarihte ilk kitaplığın Asurlular zamanında kurulduğunu biliyor musunuz? Yani MÖ yedinci yüzyılda. Daha sonra Bergama, İskenderiye, Efes ve Atina’da kitaplıklar inşa edilmiş. Ama bu kitaplıklar matbaa icat edilinceye kadar pek bir geliştirme gösterememiş. Duvarlara ilk kitaplıkların konulması ancak onyedinci yüzyılda olmuş. Bizde de ilk yapılan kitaplık aynı yüzyılda İstanbul’da Köprülü Fazıl Ahmet Paşa tarafından kurulan kitaplıktır. Zamanla kitaplar yaygınlaşmaya başlamış ve bugünkü anlamda kütüphaneler evlerde yer almaya başlamıştır. Böyle olunca da üretici firmalar eskisine oranla çok daha kullanışlı, hafif ve kolay taşınabilir kitaplıklar üretmeye başlamışlardır.

Bugün çok çeşitli kütüphane dolapları üretilmektedir ama hemen hemen tamamı ağaçtan yapılmaktadır. Ham madde olarak masif ağaç ya da sunta kullanılan bu dolaplar için çok farklı tasarımlar yapılmaktadır. Tümüyle açık raflardan oluşan kütüphane dolapları yanında altı kapaklı dolap üstü açık raf olan kütüphane dolapları veya boydan boya cam kapaklı kütüphane dolapları ya da geniş ve sürgülü kapakları olan kütüphane dolapları yapılmaktadır. Bunun yanında çekmeceli kütüphane dolapları ya da içinde çalışma masası barındıran kütüphane dolapları da yapılmaktadır.

Üretici firmaların kataloglarında, modern yaşama uygun şekilde, alışılmışın dışında, çok daha farklı çizgilere sahip kütüphane dolapları da bulunmaktadır.

Bir kısım üretici firmalar kütüphane dolaplarını tamamen demonte vaziyette ve özel bir ambalaj paketi ile satışa sunmaktadırlar. Meraklı olanlar, paketlerin içinden çıkan kuruluş şemalarını izleyerek kütüphane dolaplarını kendileri kurmaktadır.

Bunun yanında isteyenlere, kütüphane dolapları, tamamen kurulacak mekana uygun ve sipariş üzerine tasarlanmaktadır. Bunun için üretim öncesinde bir proje çalışması yapılması ve tasarımın ortaya konması gerekmektedir.

Genel amaçlı kullanım için kuruluşlar, dayanıklı ve uzun ömürlü olması açısından çelik kütüphane dolaplarını da tercih etmektedir. Bunlar farklı renklerde de üretilebiliyor. Gerektiğinde kilitli kapakların da olduğu bu tip kütüphane dolapları okullarda, ve işyerlerinde daha çok tercih ediliyor.

Raf sistemleri üretimi alanında bunca yılın deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en güvenli kütüphane dolapları sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler