Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Otomatik Depolama Raf Sistemleri

Otomatik Depolama Raf Sistemleri

Özellikle çok büyük boyutlu depo alanlarında gerek yüklerin depolanması sırasında gerekse ihtiyaç durumunda bu yüklerin yerlerinin değiştirilmesi ya da indirilmesi durumunda büyük kargaşa yaşanmaktadır. Gerek kullanılan raf sistemlerinin özelliklerinden kaynaklanan, gerekse depolanan yükün özelliklerinden kaynaklanan nedenlerle depolama veya indirme sırasında bazen zaman kayıpları ve güçlükler yaşanır. Oysa bu işin tek çözümü otomasyon olanaklarından yararlanmaktır.

Otomatik depolama raf sistemlerinin en büyük özelliği bilgisayar destekli bir çalışma ortamına ihtiyaç göstermesidir. Bilgisayar programları sayesinde yüklerin adreslenen yerlere yerleştirilmesi ve yerleştikleri yerde bulunması son derece kolay olmaktadır. Aslında kolaylık sadece bulmakla da bitmiyor. Otomatik depolama raf sistemlerinde, yine otomasyon desteği ile çalışan robot araçlar sayesinde yükleri raflara yerleştirmek veya raflardaki yükleri bulup indirmek mümkün olabiliyor.

Genel bir tanım olarak bu tür raf sistemlerine otomatik depolama raf sistemleri denmektedir. Bu sistemde depolama faaliyetleri tamamen bilgisayar sistemleri ile kontrol edilmektedir.

Bu tür raf sistemleri yüklerin boyutuna bakılmaksızın, küçük ve orta ağırlıkta yükler için de kurulabilir, paletli, fazla ağır yükler için de kurulabilir.

Otomatik depolama raf sistemi, daha çok depo veya arşiv alanına giriş çıkış sirkülasyonunun çok yüksek olduğu depolarda ve arşivelerde kullanılmaktadır. Böyle bir sistemin çalışabilmesi için de öncelikle gerekli bütün bilgilerin sisteme yüklenmiş olması gerekiyor. Bu şekilde deponun veya arşivin herhangi bir noktasına çok hızlı erişilebilyor. Bunun için herhangi bir operatöre de gerek duyulmuyor.

Otomatik depolama raf sistemleri kurulmadan önce, mutlaka depo alanında gereksinim duyulan yük kapasitesinin belirlenmiş olması gerekir. Bunun yanında ayrıca depolanacak malzemelerin raflara giriş ve çıkış sıklıkları da dikkate alınmalıdır. Bu bilgilere dayanılarak yapılacak bir tasarım çalışması ile en doğru çözüme ulaşılacaktır.

Sonuçta bu sistemler otomatik olarak ve insansız çalışan sistemlerdir. Hazırlanan bir yazılım aracılığı ile işlemler kontrol altına alınmıştır.

Raf sistemleri üretimi alanında bunca yılın deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en güvenli otomatik paletli raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler