Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Arşiv Dolapları

Arşiv Dolapları

Arşiv deyip geçmemek lazım. Arşiv, çeşitli kuruluşların, faaliyetleri sonucu ürettikleri ve işleri bittikten sonra sakladıkları bir kısım belgelerdir. Ama diğer taraftan bu belgelerin saklandığı yere de arşiv deniyor. Sonuç olarak çok sayıda belgenin saklanması için ihtiyaç duyulan arşivler ya ofis ortamında bir dolaptır ya da binanın ayrı bir bölümünde, raflar ve dolaplardan oluşan bir yeridir.

Saklanması gerekenler belge olunca bunların arşiv dolaplarında saklanması, toz, rutubet ve benzeri etkilerden korunması açısından daha uygun olacaktır. Diğer taraftan gerek duyulduğunda bu saklanan belgelere geri dönülebileceği düşünülürse, arşiv dolaplarının sadece koruma amaçlı değil, saklanan belgelere kolayca ulaşılabilecek bir işleve de sahip olması gerekmektedir.

Arşiv sistemleri istenilen boyutta ve kullanım amacına uygun üretilebilmektedir. Kullanılan malzemenin cinsinden, kapak ve çekmece sayılarına kadar çok farklı talepleri karşılayacak tasarımlar yapılabilir. Önemli olan işlevselliği yakalamaktır.

Bazı gerekli durumlarda raylı arşiv dolapları da kullanılmaktadır. Bir sistem içinde biraraya getirilen dolaplar bir ray üzerinde hareket ettirilmekte ve bu şekilde hem yer tasarrufu sağlanmakta hem de dolapların kullanımı açısından rahat bir düzen kurulmuş olmaktadır. Bu da arşiv kullanımı açısından zaman tasarrufu demektir.

Bu arada bu tür bir arşiv sistemi dayanıklı malzemelerden üretilmekte ve elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır. Tek bir kilit ile tüm sistemi kilitlemek mümkün olduğundan güvenlik açısından da endişe yaratmamaktadır. Ayrıca bu tip arşiv dolapları demonte özelliğe de sahiptir. Bu şekilde kolayca yerleri değiştirlebilir ve başka bir binaya taşınmak gerektiğinde yeni bir arşiv dolabı masrafına neden olmaz.

Üretim şekline göre bu tür kompakt arşiv dolapları ikili, üçlü veya dörtlü olabilmekte ve bu şekilde arşiv alanı istenilen şekilde genişletilmektedir. Ofiste saklanmak zorunda kalınan birçok belge bu şekilde ortadan kalkmış olmakta ve ofisler daha düzenli ve modern bir görünüme kavuşmuş olmaktadır.

Raf sistemleri üretimi alanında bunca yılın deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en güvenli arşiv dolapları sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler