Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Raf Sistemleri

Raf Sistemleri

Raf sistemleri tasarlamak göründüğü kadar basit bir iş değildir. Belki bu iş ilk başladığı dönemlerde basit bir marangozluk faaliyeti olarak görülüyordu, ama bir taraftan gelişen teknoloji, diğer taraftan ihtiyaç duyulacak alanların gelişmesi, raf sistemleri tasarlamayı da ciddi bir mühendislik çalışması haline getirmiştir.

Gün geçtikçe değişen alışveriş alışkanlıkları ve modern yaşamın getirdiği zorunluklar, zamanı ve yeri daha etkili kullanmak konusunda firmaları arayışa itmiştir. Bu paralelde raflama sistemleri de farklılaşmaya ve gelişmeye başlamıştır. Malzemelerin hızlı ve düzenli depolanma gereksinimi, ürünlere hızlı ve kolay ulaşım ihtiyacı, biribirinden farklı ürünler için farklı raflama sistemlerinin geliştirilmesini gerektirmiştir. Bu arada ürün satış noktalarında görselliğin daha çok öne çıkarılması için özellikle marketlerde, giyim kuşam mağazalarında, ayakkabıcılarda, ev tekstili satan firmalarda, züccaciyecilerde ve benzeri işyerlerinde hep ürünün sunumuna yönelik raf sistemleri ihtiyacı doğmuştur.

Raf sistemleri üreten firmalar artık müşterilerinin beklentileri doğrultusunda hareket etmek ve bu anlamda yeni pazarlar oluşturmak, faaliyetlerinde müşteri odaklı davranmak zorundadırlar. Bu işi daha profesyonel yöntemlerle yapan firmalar ise kadrolarında endüstriyel tasarım yapan iş geliştirme üniteleri kurmaktadırlar. Bu ünitelerde çalışan insanlar teknolojideki son gelişmeleri yakından izlemektedir. Müşterilerin faaliyet alanlarına uygun ve modern bir mekan yaratılmasında, özgün raflama sistemleri geliştirmeye çalışmaktadırlar. Aynı zamanda sadece faaliyet alanının görünen yüzünü değil, firmaların depo alanlarının da en efektif ve sistemli kullanımını sağlamak üzere ağır veya hafif depolama üniteleri tasarlamaktadırlar. Çünkü depolarda en üst düzeyde kullanım performansının sağlanması, maaliyetlerde de tasarruf sağlayan önemli bir unsurdur.

Peki nedir bu raf sistemleri? Örneğin sırt sırta raf sistemleri, şirketlerin depo alanlarında en yüksek verimi sağlayan modüler bir sistemdir. En çok kullanılan sistem olan sırt sırta raf sisteminde her modül kolay taşınabilir ve birbirine ihtiyaç duymadan kolayca yerleştirilebilir. Üstelik en küçük depolardan en geniş depolara kadar her yerde kullanılabilir.

İçine girilebilir raf sistemleri, daha çok hızlı ürün sirkülasyonu olan firmalar için uygundur. Depolanacak ürünler blok şeklinde depolanır. Raflar arasında koridor ihtiyacı çok fazla olmaz. Farklı yükseklik ve derinlikte bir istifleme olanağı sağlar. İhtiyaca göre tek yönlü veya iki yönlü kurulabilir.

Yüksek irtifa raflar ise yükseklikleri ve genişlikleri ayarlanabilir palet raflardır. Depolanan ürünlere doğrudan ulaşım imkanı sağlarlar. Bu raf sistemi en fazla yükselik ve en az kullanım alanı gerektirdiğinden depo alanlarında maksimum kullanım imkanı sağlar. Bu raf sistemini kullanılacak araca göre de personel ihtiyacını en aza indirir.

Elbette raf sistemleri bunlarla sınırlı değildir, hafif yük rafları, orta yük rafları, içiçe geçişli yük rafları, paslanmaz çelik istif rafları, çelik raflar, ahşap raflar ve daha çok sayıda raf sistemleri bulunuyor. Bu raf çeşitleri, firmaların gereksinimleri yanında kullanılan malzemenin özelliklerine göre de farklılaşabiliyor.

İşte bu yüzden de raf sistemleri üreten firmalar sadece bugünün teknolojisi ile yetinmek durumunda değildir. Geleceğin teknolojisini de takip etmek zorundadırlar. Bugün raf sistemlerine gereksinim duyan inanılmaz sayıda faaliyet alanı bulunuyor. Örneğin en küçüğünden en büyüğüne kadar bütün marketler, hipermarketler, teknoloji mağazaları, bakkalından manavına, kırtasiyecisinden fırınlara her alanda faaliyet gösteren işyerleri, metal duvar ünitelerinden ahşap duvar ünitelerine her türden raflar kullanıyorlar.

İşte bütün bu ihtiyaçlardan yola çıkan firmamız, eğitimli ve deneyimli bir kadro ile, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda en dayanıklı ve kullanım açısından en etkili raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için hızlı ve akılcı çözümler üretmeye çalışmaktadır.

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler