Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

AS/RS Otomatik Depolama Raf Sistemleri

Otomatik Raf Sistemleri

AS/RS otomatik depolama raf sistemleri, depolama faaliyetlerinin tamamen bilgisayar sistemleri ile kontrol edildiği bir sistemdir. AS/RS kısaltmasının İngilizce açılımı, Automated Storage and Retrieval System’dir. AS/RS, otomatik depolama ve boşaltma sistemi anlamına gelen bu İngilizce ifadenin baş harflerinden oluşuyor.

Bu sistemde yüklerin raflarda depolanması, düzenlenmesi, boşaltılması, hatta sipariş toplama gibi işlemler bilgisayarlar tarafından yönetilmektedir. AS/RS otomatik depolama raf sistemlerinin temelini yüksek irtifa depo rafları oluşturur. Bu sistemler sayesinde 40 metreye kadar yükseliği olan raflar kontrol altına alınabilmektedir. Depo alanının her bir noktası sistem tarafından barkodlar ve sensörler tarafından algılanır. Bu sistemin çalışabilmesi için bütün bilgilerin sistemde olması önemlidir.

Bir deponun bundan daha verimli kullanılması düşünülemez bile. Bilgisayar kontrollu bu raf sistemleri, depo alanlarında maksimum yer kullanımı yanında hızlı depolama ve boşaltma imkanı sağlaması bakımından da tercih edilmektedir. Yetersiz depolama riskini ortadan kaldıran bu sistem bütün üretim dallarında kullanılabilir.

Tasarım sırasında ihtiyaca göre bu raf sistemleri, büyük hacımlı ve ağır yükler için ya da küçük ve orta hacımlı yükler için farklı tasarlanabilir. Her iki sistemde de depolama ve indirme işlemleri için otomatik depolama araçları, konveyör sistemleri ve gerektiğinde vinç birlikte kullanılabilir. Yine de AS/RS otomatik depolama raf sistemleri, ağırlıklı olarak büyük hacımlı ve ağır yüklerin depolanması için kullanılmaktadır. Bu arada depo alanların yetersiz olması yüzünden depolama sıkıntısı yaşayan işletmelerde de bu sistem tercih edilmektedir.

Bu sistemler otomatik olarak ve insansız çalıştıkları için yüksek bir depo hassasiyeti elde edilmektedir. Bunun yanında sistem başka yararlar da sağlamaktadır. Örneğin, sevkiyatlarda hız kazandırır ve hata yapma ihtimali düşüktür. Siparişlerin hazırlanma süresi kısalır. Depo alanlarının yüksekliğinden azami şekilde yararlanır. Firmaların ara stok yapmak gereksinimini ortadan kaldırır. Ayrıca gerçek zamanlı olarak stoklar kontrol edilebilir. Sistemin bakımı ve işletme maliyeti düşüktür.

Raf sistemleri üretimi alanında bunca yılın deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en güvenli AS/RS otomatik depolama raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler