Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Drive In Raf Sistemleri

Drive-In Raf Sistemleri

İşletmelerin faaliyet alanlarına göre raf gereksinimleri de farklı olabiliyor. Büyük miktarlarda yükleri olan ve bunların çeşitleri ve nitelikleri açısından aynı özellikte olanlarını biraraya getirme imkanı olan işletmeler için bu yüklerin depolanmasında en uygun çözüm drive in raf sistemidir.

Drive in depolama sistemlerinin bir özelliği var. Bu sistemde raflara ilk konulan yükler en son çıkar. Bu açıdan genellikle sezonluk üretim yapan firmalar ürünlerini depolamak için bu sistemi tercih ederler. Üretimleri için hammadde depolamak zorunda olan firmalar da bu sitemi tercih eder. Ayrıca stoklu çalışan firmalar için de drive in raf sistemleri uygun bir seçimdir.

Bu arada soğuk hava depolarında da drive in depolama sistemleri kullanılıyor.

Ağır yük depolama ihtiyacında olan işletmeler için drive in raf sistemi kurulduğunda, genellikle kılavuz rayı önerilmektedir. Bu büyük ölçüde kullanım rahatlığı sağlar. Çünkü yükün depolanması ya da indirilmesi sırasında forklift veya benzeri araçların, kanalların iç taraflarına ulaşırken ve çıkarken, raf ayaklarına zarar vermemesi ve çalışırken zaman kaybetmemesi için kılavuz raylar büyük kolaylık sağlamaktadır.

Raf üreten firmalar soğuk hava depolarında drive in raf sistemini uygularken, bu raflar çok düşük ısıda kullanılacağından, özel malzeme kullanmaktadırlar.

Drive in raf sistemleri, ürün sirkülasyonu düzenli olan firmalar için idealdir. Çünkü son giren ilk çıkar prensibi gereğince ilk depolanan malzeme rafta uzun süre beklememiş olacaktır.

Özetlemek gerekirse, drive in raf sistemleri depolanan ürünlerin blok olarak depolanmasına olanak sağlar. Genelde sezonluk ürünlerin depolanması için son derece uygundur. Raflar arasında koridor gereksinimi hemen hemen yoktur. Bu yüzden de depo alanı en verimli şekilde kullanılmış olur. Bu sistem sayesinde yüklerin farklı yüksekliklerde ve derinliklerde depolanması mümkün olur. Yüklerin depolanması için forklift veya benzeri bir taşıma ve depolama aracına gereksinim vardır.

Raf sistemleri üretimi alanında bunca yılın deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en güvenilir drive in depolama sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler