Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Mezanin Raf Sistemleri

Mezanin Raf Sistemleri

Kelime olarak anlamına bakılırsa mezanin (mezzanine) asma kat veya ara kat demektir. Mezanin raf sistemleri ise çok katlı raf sistemleri anlamına geliyor. İşletmelerin özellikle elle depolama ve boşaltma işlemi yaptıkları depo sistemlerinde, mevcut raf sistemlerine ara katlar eklenerek, çok katlı bir raf sistemi elde edilmektedir. Bu şekilde de çok katlı bir kullanım alanı yaratılmış olmaktadır.

Diğer bir anlatımla mezanin raf sistemlerinde raf ayakları kullanılır ve bir platform sistemi oluşturulur. Bu şekilde çok yüksek depolar bu platformlar ile birleştirilir ve yeni kullanım alanları kazanılır.

Bu raf sisteminde yüksek raflar arasındaki yürüyüş koridorları, korkuluklar, merdivenler ve yükleme ve boşaltma alanları en ergonomik şekilde tasarlanır.

Mezanin raf sistemlerinde depo alanının hacmini sistemin kat sayısı belirler. Bu yüzden de bina yüksekliği en iyi şekilde kullanılmış olur. Bir nedenle depo alanlarının yüksekliğinden yararlanamayan firmalar için yeni kullanım alanları kazanmakta çok etkili bir yöntemdir. Kullanılan platformlar daha çok özel şekil verilmiş ve delikli metal yürüme platformları olduğu için, yüklerin depolanması veya indirilmesi güvenli bir şekilde yapılır. Bunun yanında deponun havalandırması ve aydınlatılması bakımından da çok uygundur. Hatta tasarım sırasında yangın söndürme sistemlerinin entegrasyonunu da kolay sağlanır.

Mezanin raf sistemleri, kolayca kurulabildiği gibi, sistemin bütün parçaları kolayca sökülebilir ve istendiği zaman bir başka yere taşınarak rahatlıkla yeniden kurulabilir.

Manuel olarak yükleme yapılabilen mezanin raf sistemleri, bu yüzden yüklerin istenilen yere depolanması ve istendiği anda kolayca ulaşılması ve indirilmesi gibi avantajlara da sahiptir. Bu şekilde raflara yerleştirilen ürünler rahat gruplanabilir ve hızlı sipariş hazırlamak zorunda olan firmalar için bu durum büyük kolaylık sağlar.

Özetlemek gerekirse, mezanin raf sistemleri modüler bir yapıları olduğu için kolay kurulabilir, taşınabilir veya genişletilebilir. Ara katların üstünde ve altında kalan boş alanlar kullanıma kazandırılmış olur.

Raf sistemleri üretimi alanında yılların deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, firmalara en uygun ve en güvenli mezanin raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler