Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Palet Raf Sistemleri

Palet Raf Sistemleri

Raf sistemleri konuşulurken palet karşımıza çokça çıkar. Palet aslında taşıyıcı bir araçtır. Üzerine konulan malzemelerin bir arada, blok olarak taşınmasına olanak sağlar. Bu yüzden de yüklerin taşınmasında ve depolamasında hız ve kolaylık sağlar. Paletler, üzerindeki yüklerle birlikte taşıyıcı ve depolayıcı araçların yardımı ile taşınmaya uygundur.

Paletler genel olarak ağaçtan yapılmaktadır ancak son zamanlarda çevreci baskılarla ağaç, yerini plastik veya oluklu mukavvaya bırakmaktadır. Üstelik bu tür paletler hem hafif olmakta hem de kullanıldıktan sonra geri kazanımları mümkün olmaktadır.

Paletli raf sistemleri, uzun veya kısa süreli ağır yüklerin depolanması için tasarlanmış raf sistemleridir. Özellikle ağır yüklerin depolanmasında, az yer tuttuğu ve kolayca depolanıp geri alınabildiği için işyerleri tarafından tercih edilmektedir. Dolayısı ile depolama masraflarında da ciddi bir tasarruf sağlamaktadır.

Paletler üzerine alınan ağır yükler, bu amaç için kullanılan forklift ve benzeri araçların yardımı ile istenilen yükseklikteki raflara yerleştirilmektedir.

Ürün sikülasyonu yüksek olan ve hafif ve orta ağırlıkta yükleri hızlı bir şekilde yüklemek ve boşaltmak zorunda olan işyerleri için de palet raf sistemleri çok kullanışlı bir sistem olmaktadır.

Paletli raf sistemleri standart ölçülerde tasarlanabileceği gibi, depoların büyüklük ve şekillerine göre farklı ölçülerde tasarlanması da mümkündür. İşyerlerinin özel ihtiyacına göre farklı boyutlardaki paletler için farklı raf sistemleri tasarlanabilir. Hatta istiflemede kullanılacak aracın özelliklerine göre de tasarım yapılabilir. Tümüyle ihtiyaçlara uygun proje geliştirilmesi halinde ortaya çıkan palet raf sistemi işyeri sahiplerine hem maddi olarak hem de zaman açısından büyük kazanç sağlayacaktır. Forklift veya benzeri araçlar bir taraftan yükleme yaparken bir taraftan da boşaltma yapabilir.

Bu raf sistemlerinin kuruluması da son derece hızlı ve güvenli olmaktadır. Ayrıca taşınma gereksinimi olduğunda, kolayca sökülüp bir başka yerde yeniden kurulması çok vakit almayacaktır.

Raf sistemleri üretimi alanında bunca yılın deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en dayanıklı palet raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler