Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Konsol Kollu Raf Sistemleri

Konsol Kollu Raf Sistemleri

Bazı işletmelerin ürünleri boyut olarak uzundur. Bu uzun boyutlu malların depolanması için de farklı özellikte raflara ihtiyaç vardır. Örneğin profil, plastik, kereste ve boru gibi ürünlerin depolanmasında konsol kollu raf sistemlerine ihtiyaç vardır.

Farklı boylardaki malların birarada depolanmasına imkan sağlayan bu raf sistemlerinde ayaklar, kullanım amacına göre iki yönlü veya tek yönlü olarak kullanılabilir. Bu sayede her iki yönde de istenilen raf sıraları kurulmuş olmaktadır. Bu raf sisteminin üç temel malzemesi var: ayak profilleri, raflar ve ayaklara monte edilen konsol kolları.

Bunun yanında ilave kullanılacak parçalar ile depolanacak yükün yüksekliğine ve ağırlığına bağlı olarak farklı düzenlemeler de yapılabilir. Konsol kollu raf sistemlerinde, kol mesafeleri ayarlanabilmektedir. Bu şekilde birbirinden farklı boylardaki yüklerin bir arada depolanmasını sağlanmış olur. Farklı uzunluklardaki yüklerin aralıksız ve yan yana depolanması ise depo alanının verimli kullanılmasına imkan verir.

Konsol kollu raf sistemlerinde yükleme ve boşaltma yapabilmek için, çoğunlukla önden çatallı veya dört tarafa dönebilen depolama araçları kullanılır. Zaten böylesine uzun yüklerin dar koridorlarda taşınabilmesi için her yöne dönebilen depolama araçlarının kullanılması kaçınılmazdır.

Bu raf sistemlerinin en büyük avantajı kolay kurulabilme ve sökülebilme imkanı olmasıdır. Bu şekilde depo değişikliklerinde veya depo içindeki düzenlemlerde kolayca sökülüp yeniden kurulabilmektedir. Bu da ciddi anlamda tasarruf sağlar.

Konsol kollu raf sistemlerinin bir özelliği de hem kapalı alanlarda hem de açık alanlarda güvenli kullanım olanağı olmasıdır. Bunun yanında orta ve ağır yükler için kullanım avantajı da vardır. Bu çeşit ürünler için çeşitli ağırlıklar kapasitelerine sahip konsol kollu raf sistemleri üretilmektedir.

Özetlemek gerekirse, konsol kollu raf sistemleri, uzun boyutlu malzemelerin depolanabilmesi için kullanılmaktadır. Raf genişliklerini kat yüksekliklerini ayarlamak için sınırsız seçenek bulunmaktadır. Kolayca kururup sökülebilmesi ve içeride veya açık alanda kullanılabilmesi önemli avantajlarıdır.

Raf sistemleri üretimi alanında bunca yılın deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en güvenli konsol kollu raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler