Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Dar Koridor Raf Sistemleri

Dar Koridor Raf Sistemleri

Dar koridor raf sistemleri, depo alanlarında maksimum yararı elde etmek üzere tasarlanan raf sistemleridir. Forklift veya benzeri taşıma araçları teknolojisindeki gelişmeler, beraberinde dar alanlarda çok daha yüksek hareket kabiliyeti de getirmiştir. Bu şekilde hem dar koridorlarda dolaşım hem de çok yüksek raflara ulaşım konusunda gelişme sağlanmıştır.

Dar koridor raf sistemleri, depolama alanlarından en yüksek verimi elde etmek için, koridorların kullanılabilecek minimum ölçülerde daraltıldığı raf sistemleridir. Bu şekilde daha çok depolama alanı yaratılmış olmaktadır.

Bu sistemde raflar arasındaki koridorlar sadece forklift veya benzeri depolama araçlarının geçebileceği genişlikte ayarlanmaktadır. Depolama araçları bu koridorlarda manuel olarak yönetilebileceği gibi, koridorlara kılavuz raylar döşenerek depolama araçlarının daha düzgün ve kusursuz ilerlemesi de sağlanabilir. Hatta bazı depolarda zemin içine elektronik takip sistemleri yerleştirilerek depolama araçlarının uzaktan kumanda ile yönetilmesi de sağlanabilmektedir.

Bütün bu seçeneklerden hangisinin kurulacağı tamamen yapılacak proje çalışması ve tasarım çalışmalarına bağlıdır.

Depo alanının yüksekliğine veya genişliğine bağlı olarak dar koridor raf sistemlerinin kurulması mümkündür. Yine de bu raf sistemi kurulurken deponun kullanılış şekli, depolanacak yüklerin çeşitliliği, bu yüklerin boyutları ve ağırlıkları çok önemlidir. Bunlar yanında raf sistemi seçiminde, depolarda yüklerin kalma süresi, yüklere erişim kolaylığı, kullanılacak forklift veya benzeri depolama araçlarının özellikleri, hatta depo zemininin ne kadar uygun olduğu gibi başka faktörler de etkilidir.

Her çeşit depo rafı ile uygulanması mümkün olan dar koridor raf sistemleri, özellikle yüksek irtifalı depolarda daha çok tercih edilmektedir. Hızlı kullanım kolaylığı ve ekonomik olması yüzünden hem kuru yük depoları hem de soğuk hava depolar için bu bu raf sistemi uygundur. Depolama araçları için minimum yer ayrıldığından paletli yükler için de depo alanı kapasitesi daha yüksektir. Ayrıca otomatik paletli raf sistemleri ile de uyumlu kurulabilir.

Raf sistemleri üretimi alanında yılların deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en güvenilir dar koridor raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler