Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Mekik Raf Sistemleri

Mekik Raf Sistemleri

Özellikle çok hareketli depolarda, yüklerin kısa süreli aralıklarla indirilmesi ve depolanması gereken işletmelerde bu amaçla kullanılan forkliftler veya benzeri araçlar ortalıkta çok dolaşırlar. Depoların koridorlarında sürekli hareket halindeki bu araçlar bir taraftan önemli bir görev yerine getirirken diğer taraftan ciddi bir trafik yaratırlar.

Oysa mekik raf sistemlerinde bu forkliftlerin veya benzeri araçların yerini mekikler almaktadır ve bu mekikler radyo dalgaları ile uzaktan kumanda edilerek yönlendirilirler.

Bu özellikleri ile mekik raf sistemleri yüksek yoğunluklu depolama sistemidir denilebilir.

Mekikler bir operatör tarafından yönlendirilerek aşağı yukarı yönde, ya da ileri geri yönde harket ettirilerek, ihtiyaca göre yükler raflara depolanır veya depolandığı yerden indirilir. Bu şekilde mekikler oldukça hızlı bir şekilde depolama veya boşaltma yapabilir.

Mekik raf sistemleri de hızlı bir şekilde kurulabilir. Ayrıca ihtiyaca göre mekikler farklı ölçülerde paletleri kaldırabilecek şekilde tasarlanabilir.

Aslında mekik raf sistemleri, yarı otomatik raf sistemidir ve her rafta son giren ilk çıkar veya ilk giren ilk çıkar prensiplerine göre kullanılabilir. Bir anlamda drive in raf sisteminin uzaktan kumandalı şekli de denebilir. Ancak drive in raf sistemine göre çok daha fazla kullanışlıdır. Güvenlik açısından da daha üstündür.

Drive in raf sistemine göre bir avantajı da koridor ve raflara aynı türden yüklerin konulma zorunluğu yoktur. Yükler gelişigüzel konulsa da sistemin verdiği olanak sayesinde her noktaya hızlı bir erişim imkanı vardır.

Mekik raf sistemi derinlemesine daha fazla depolama olanağı sağlamaktadır. Bu raf sisteminde en derindeki yükler bile bir uzaktan kumanda yardımı ile kolayca taşınabilmektedir.

Mekikler elektromekanik bir yapıya sahiptirler. Üzerlerinde özel bir akü ve lazer okuyucuları bulunmaktadır. Bu sayede aldığı radyo dalgaları doğrultusunda hareket eder.

Mekik raf sistemlerinde her çeşit depolama aracı ile çalışmak mümkündür. Bunun yanında mekikler farklı ölçülerdeki paletlerle de çalışma olanağı vermektedir. Ama en önemli avantajı, depolama araçlarını kullanan kişilerin hata yapma risklerini ortadan kaldırmaktadır.

Raf sistemleri üretimi alanında yılların deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en güvenli mekik raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler