Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Otomatik Paletli Raf Sistemleri

Otomatik Paletli Raf Sistemleri

Paletlerin raflara bilgisayar programları kullanılarak, doğru, hızlı ve düzgün bir şekilde yerleştirilmesini ve ihtiyaç durumunda geri alınmasını sağlayan raf sistemlerine otomatik paletli raf sistemleri deniliyor. Aslında bu raf sistemi AS/RS otomatik depolama raf sistemlerinin bir çeşididir. Bilindiği gibi AS/RS otomatik depolama raf sistemleri, küçük ve orta hacımlı hafif yükler için kurulabileceği gibi, paletli ve büyük hacımlı yükler için de kurulabilir. Otomatik paletli raf sistemleri, işte büyük hacımlı ağır yüklerin depolanmasında, düzenlenmesinde ve indirilmesinde bu işlemlerin bilgisayarlar tarafından yönetildiği raf sistemleridir.

Böyle olduğu içinde genellikle depoya giriş ve çıkışların çok sık yapıldığı ve yükseklikleri 40 metreyi bulan depolarda bu raf sistemi en çok tercih edilen sistemdir. Bu raf sisteminin çalışabilmesi için depo alanının her noktasının barkodlar ve sensörler aracılığı ile sistem tarafından algılanması ve yüklerle ilgili bütün bilgilerin sisteme girilmiş olması gerekiyor.

Bu raf sisteminde raflardaki yüklere çok çabuk ulaşılabilmektedir. En önemlisi depolama alanında bir operatöre gereksinim yoktur. Bu raf sisteminde siparişler inanılmaz hızla hazırlanabilir.

Otomatik paletli raf sistemleri kurulurken, depo alanında ihtiyaç duyulan yük kapasitesinin yanında, paletlerin raflara giriş çıkış periyodları da dikate alınarak bir tasarım çalışması yapılır. Bu değerlere göre kurulacak raf sistemi ve kullanılacak tam otomatik depolama robotunun hızına karar verilir. Yapılan iş sonuçta bir otomasyon işi olduğu için tasarıma uygun bilgisayar yazılımının da yapılması gerekmektedir. Depolama faaliyetlerini yapacak robotlar bu depo yönetim yazılımı ile kendilerine ulaşan komutlara uygun olarak hareket edeceklerdir. Yüklerin depolanması, yerlerinin değiştirilmesi ve ihtiyaç duyulan yüklerin indirilmesi, bu robotlar aracılığı ile gerçekleşecektir.

Bu robotların teknik özeleliklerine bakılırsa, bir robot en fazla 2 ton ağırlık kaldırabilir, bir yükü bir dakikada 50 metre yükseğe çıkarabilir ve bir dakikada 200 metre yol alabilir.

Raf sistemleri üretimi alanında bunca yılın deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en güvenli otomatik paletli raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler