Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Kayar Raf Sistemleri

Kayar Raf Sistemleri

Kayar raf sistemlerinin işleyiş mantığında makara kanalları bulunur. Bu makara kanalları yükün boşaltma yönüne doğru eğimlidir. Bu şekilde kanalların üzerine konulan yük, ağırlığı sayesinde eğim yönünde makaraların yardımı ile kendi kendinde kaymaktadır.

Kayar raf sistemlerinde kanallar yan yana veya üst üste monte edilebilir. Bu durum depo alanının verimli kullanılması açısından önemlidir.

Bu raf sisteminde ilk giren ilk çıkar (FIFO) prensibi esastır. Çünkü raflara yükleme yapılan koridorlar ile yükün raflardan alındığı koridorlar farklıdır. Böyle olunca rafa ilk konulan yük doğal olarak raftan ilk alınan yük olmaktadır. Bu arada makaralar depolamanın yanı sıra depo içindeki taşınma sırasında da kullanılabilmektedir.

Kayar raf sistemleri genelde iki çeşittir: paletli kayar raf sistemi ve kutulu kayar raf sistemi. Bu, depolanan yükün paletli veya kutulu olması ile ilgilidir.

Kutulu kayar raf sisteminde ön koridordan bir kutu alındığında bir arkasındaki kutu eğim sayesinde makaralar üzerinde kayarak indirilen kutunun yerini alır. Bu raf sistemi tasarlanırken yüklerin içine konulan kutuların boyutları ve ağırlıkları esas alınır. Kayar kanallar üzerinde öndeki kutu ile bir arkasındaki arasında ayırıcılar bulunmaktadır.

Paletli kayar raf sistemi ise genellikle çok miktarda ve aynı cins ürünlerin depolanması için uygundur. Burada da ön koridordan bir palet alındığında bir arkasındaki palet eğim sayesinde makaralar üzerinde kayarak indirilen paletin yerini alır. Ancak yükün ağırlığı fazla olduğundan paletlerin kayma hızı sistemdeki frenler sayesinde kontrol altında tutulur. Burada da yine ön palet ile bir arkasındaki arasında ayırıcı bir sistem bulunmaktadır. Bu şekilde öndeki palet alındığında ayırıcı sistem açılır ve arkadaki paletin baskısı önlenmiş olur.

Paletli kayar raf sistemleri, ara depolama veya sevkiyata hazırlık aşamaları için ideal bir depolama sitemidir. Mal kabul ya da sevk alanlarında da hız kazandırır. Üstelik kurulması son derece kolay bir sistemdir.

Raf sistemleri üretimi alanında yılların deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, firmalara  en uygun ve en güvenli kayar raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler