Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Projeye Özel Üretim Raf Sistem’de

 

Çeşitli sektörlerde üretim yapan firmalar, pazar paylarını artırdıkça ve bu paralelde üretim kapasitelerini arttırdıkça, stoklarını da büyütmek zorunda kalıyorlar. Eskiden küçük depolarla yetinilirken, bu depolara stoklar manuel olarak yüklenirken ve ihtiyaç oldukça indirilirken, bugün artık büyük oranda, böyle çalışan bir depo kalmadı. Bugün depolar inanılmaz boyutlarda büyüdü. Depo alanları yükseldikçe forklift ve benzeri depolama araçları üretildi.

Zaman içinde mevcut depo alanlarının çok daha verimli nasıl kullanılacağının hesapları yapılmaya başlandı. Bunun sonucunda birbirinden farklı raf sistemleri ve depolama yöntemleri gelişmeye başladı.

Daha da ileriye gidilerek bu sistemlerin kendi içlerinde daha verimli nasıl kurulacağı ya da birkaç raf sistemin birbirleri ile uyumlu nasıl çalışacağının hesapları yapılmaya başlandı.

Bilgisayar teknolojilerindeki ilerlemeler o boyutlara geldi ki artık yüklerin depolanması, yer değiştirmesi ve indirilmesi için tamamen bilgisayar destekli ve uzaktan kumandalı, insanların çalışmadığı sadece robotların çalıştığı depo sistemlerine geçildi.

Raf Sistem firması da bu gelişmeler paralelinde kendi konumunu güçlendirmek için deneyimli ve uzman bir kadro ile tamamen proje bazlı özel üretim raf sistemleri çalışmaları başlattı. Müşterilerin, boyutları belli depo alanları daha fazla genişletilemiyeceğine göre, asıl yapılması gereken, müşterilerin depo ölçülerine uygun şekilde, depolanacak yüklerin özelliklerini de dikkate alarak bir proje üretmektedir.

Firma yetkililerinin açıklamalarına göre, bu proje çalışmaları tamamen müşteriye özeldir ve müşterinin mevcut depo alanını en verimli kullanılacak şekilde bir raf sistemi veya raf sistemleri karması tasarlanmaktadır. Bu şekilde depoda hem bir düzen kurulmuş olmaktadır hem de maksimum kullanım alanı elde edilmektedir.

Yapılan tasarım çalışmaları eğer standart dışı birtakım raf sistemleri üretimini de gerektiriyorsa, firma yetkililerine göre, bu projeye özel üretimler de yapılmaktadır. Firma, özel üretimler için her türlü donanıma sahiptir.

Raf Sistem firması yetkilileri önemli olanın müşteri memnuniyeti olduğunu söylüyorlar ve müşteri ile gelecekte de hep birlikte çalışmak düşüncesi ile, proje bazlı tasarımlar ve proje bazlı üretimler için hem insan kaynağı ile hem de üretim teknolojileri ile yeterli olduklarını açıklıyorlar.

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler