Turkish Arabic Bulgarian Chinese (Simplified) English French German Greek Italian Japanese Persian Russian Spanish

Mobil Raf Sistemleri

Mobil Raf Sistemleri

Mobil raf sistemleri çok fazla sirkülasyon göstermeyen yükler için depo alanından en fazla yararlanmayı sağlayan bir raf sistemidir. Bu sistemde bütün depolanan ürünlere bir anda ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Bu raf sisteminin en büyük özelliği kılavuz raylar üzerine modüler şasiler kurulması ve bu taşıyıcı rafların bu şasilerin üzerine monte edilmesidir. Şasilerin içinde elektrikli motorlar bulunabilir ve bu şekilde raf blokları sağa veya sola motor gücü ile hareket ettirilebilir. Ya da manuel olarak da harket ettirilebilir. Bu şekilde depo içinde tek bir koridor kullanılarak bütün raflara ulaşım imkanı sağlanmış olur. Bu da depo alanından maksimum yararlanma anlamına gelmektedir.

Mobil raf sistemlerinde blokların hareket kabiliyeti manuel olabileceği gibi radyo dalgaları kullanılarak uzaktan kontrollü de olabilir. Ya da blokların üzerindeki butonlar kullanılarak da hareket sağlanabilir. Sonuçta tek bir koridor ile bütün raflara ulaşılabildiği için depo alanı maksimum seviyede kullanılmış olmaktadır.

Mobil raf sistemlerinin en yaygın kullanım alanı soğuk hava depolarıdır. Mobil raf sistemleri diğer bütün raf sistemleri ile birlikte kullanılabilir. Çok fazla rastlanmasa da çok fazla evrakı bulunan kuruluşların bu evrakının arşivlenmesi için de kullanması da mümkündür.

Bu sistemin en büyük avantajı fazla depo alanına ihtiyaç göstermemesidir. Kullanıma şekline bağlı olarak gerekli depo alanı bu raf sistemi ile neredeyse yarı yarıya azalmaktadır.

Eğer bu raf sistemi ile bir yazılım kullanılacaksa, özellike doküman arşivlerinde istenilen dokümanlar hızlıca aranabilir ve bulunabilir. Önceki sorgulamalar ve benzeri bilgiler de bu otomasyon sayesinde tutulabilir. Mobil raf sistemleri esnek bir kullanım imkanı sunmaktadır. Bu şekilde her çeşit ofis malzemesi, klasörler, videolar, kasetler, disketler, CD’ler ve benzeri dokümanlar kolayca arşivlenebilmektedir. Bunun yanında ilave aksuarlar sayesinde raf ünitelerinin birleştirilmesi ve kilitlenmesi, bu sayede yüksek güvenli ortamların sağlanması da mümkündür.

Raf sistemleri üretimi alanında bunca yılın deneyimine sahip olan firmamız, eğitimli ve uzman bir kadro ile, ihtiyaç sahiplerine en uygun ve en güvenli mobil raf sistemlerini projelendirmek ve kurmak için çözüm üretmeye hazırdır.

İmalat Talebinde Bulunabilirsiniz..

Tüm fikirlerinizi raf sistemlerine dönüştürelim istermisiniz.        Bize Ulaşın

Raf Sistem:

 RAF SİSTEM LTD .ŞTİ

 ZiyaGökalp Mh Hürriyet Cd

 No 8 - İkitelli - İstanbul

 Tel: 0212 670 39 97

 info (@) rafsistem.com

Bize Ulaşın

Kısaca Raf Sistem

Raf Sistemleri

"Raf Sistem" kendi bünyesinde imalat yapıp pazarlamasını dünya çapına yayan bir firmadır.

Üretimde teknoloji kullanır, montajda üstün zerafet sunuyoruz.

Raf Sistem Haberler